Na co zwrócić uwagę, przy wyborze firmy windykacyjnej?


 

Zlecenie windykacji długów wyspecjalizowanej firmie może okazać się dobrą inwestycją. Kluczowe znaczenie ma wybranie do tego celu, odpowiedniego partnera

Jak znaleźć skuteczną firmę windykacyjną?
Firm windykacyjnych jest wiele, niemal każdy przedsiębiorca otrzymał chociaż raz telefon, w sprawie podjęcia z nimi współpracy. Jak jednak podjąć dobrą decyzję i wybrać firmę windykacyjną, która będzie naprawdę skuteczna? Wybrać można:

  • Kancelarię adwokacką – na ogół, żądają one zapłaty z góry.
  • Specjalistyczna firma windykacyjna – której w większości przypadków płaci się dopiero po skutecznej egzekucji długów. Zazwyczaj lepiej jest więc wybrać firmę windykacyjną niż kancelarie adwokacką.


Przy wyborze firmy windykacyjnej, trzeba sprawdzić umowę, którą ma się z nią podpisać, a w szczególności wysokość opłat za wykonywane usługi. Dobrze jest też wybrać firmę, która zna rynek, na którym pracują kontrahenci danej firmy. Cały czas trzeba także monitorować efektywność działań firmy windykacyjnej, a w przypadku, gdy jest ona mało skuteczna zakończyć z nią współpracę.

W przypadku wybrania firmy windykacyjnej warto także zwrócić uwagę na charakter osoby, z którą zamierzamy podjąć współpracę. Pracownicy branży windykacyjnej powinni być raczej powściągliwi i zdolni do trzeźwej oceny sytuacji. Takie cechy jak posiadanie biura w atrakcyjnej lokalizacji, czy skłonności do przechwałek na temat skuteczności swych działań nie są tu wcale istotne.